Strona: Goethe – Institut Warszawa 12.04.2019 r. / Centrum Języków Obcych

Goethe – Institut Warszawa 12.04.2019 r.

Spotkanie koordynatorów Centrów Egzaminacyjnych  Goethe-Institut.

Tradycyjnie raz w roku odbywa się spotkanie przedstawicieli licencjonowanych Centrów Egzaminacyjnych Goethe-Institut w Polsce. Tym razem w miłej i serdecznej atmosferze przedświątecznej ale równocześnie w bardzo merytorycznej debacie nt. egzaminów z języka niemieckiego w naszym kraju uczestniczyli koordynatorzy z 11 centrów . Prelegentami byli Pani Karin Ende z Goethe-Institut Warszawa; Dyrektor Działu Językowego , Zastępca Dyrektora Instytutu, Pani Mareike Steinberger Dyrektor Działu Językowego z Goethe –Institut Monachium  , Pan Tomasz Gajownik Dyrektor Kursów i Egzaminów GI Warszawa oraz Pani Agnieszka Skotarek prowadząca spotkanie Zastępca Dyrektora Kursów i Egzaminów GI Warszawa.

Informacje przekazane przez prelegentów, wymiana doświadczeń uczestników pomogą  udoskonalić funkcjonowanie Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut Rzeszów z lokalizacją w Studium Języków Obcych w Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. Egzaminy przeprowadzane przez nasze centrum pozwalają na zdobycie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka niemieckiego na poziomach od A1-C1 według ESOKJ. Oferta egzaminów dotyczy dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdobyte certyfikaty przydatne są do podjęcia nauki lub studiów w niemieckim obszarze językowym, są  atutem w podjęciu pracy w kraju lub za granicą. Są również kryterium  otrzymania obywatelstwa w krajach niemieckojęzycznych. Ich ważność jest bezterminowa.

W czasie wizyty uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia siedziby Goethe-Institut w Warszawie , szczególnie   imponującej biblioteki, która nie tylko służy jako wypożyczalnia dostępnych zbiorów , ale jest również  miejscem imprez kulturalnych.

Wspólne warsztaty na koniec w grupach miały na celu wymianę pomysłów promocyjno-reklamacyjnych , w jaki sposób wpłynąć na motywację kandydatów, a tym samym zwiększyć liczbę uzyskanych przez nich  świadectw.

Miłym akcentem kończącym konferencję  była niespodzianka przygotowana  przez Panią  Angelę Fuks  Koordynatora  Centrum Egzaminacyjnego Goethe – Institut Gdańsk, składając życzenia świąteczne, rozdała wszystkim uczestnikom własnoręcznie wydziergane na drutach i szydełku kurczątka wielkanocne.

W w/w spotkaniu uczestniczyły mgr Małgorzata Kołodziej Koordynator egzaminów Goethe – Institut oraz mgr Blanka Rybak Zastępca Koordynatora egzaminów Goethe-Institut w Studium Języków Obcych PRz.

Opracowały : Małgorzata Kołodziej

Blanka Rybak