Strona: Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego przy PRZ / Centrum Języków Obcych

Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego przy PRZ

2019-01-07

Obserwujemy trend i popyt na doskonalenie języka obcego. Zwiększa się wciąż zainteresowanie językami, nie tylko w dużych miastach. Międzynarodowy rynek pracy poszukuje osób używających poza angielskim również innych języków obcych.

W IV Liceum Ogólnokształcącym, 12 grudnia 2018 r. w godzinach porannych, odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych i drugich z Małgorzatą Kołodziej i Blanką Rybak reprezentujących Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego przy Politechnice Rzeszowskiej. Głównym zamierzeniem było udostępnienie młodzieży podstawowych informacji na temat funkcjonowania Centrum, przekazanie materiałów reklamowych, promowanie i podkreślanie roli języka niemieckiego.

Przedstawiono pokrótce historię i cele Instytutu Goethego wspierającego znajomość języka i międzynarodową współpracę kulturalną. Licencjonowane Centrum Egzaminacyjne przy Politechnice Rzeszowskiej oferuje kursy i egzaminy na pięciu poziomach zaawansowania A1 - C1, wskazuje kandydatom zalecane podręczniki i materiały online. Zapraszając młodzież do skorzystania z naszej oferty mamy przekonanie, że poszerza to możliwości odniesienia sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym. Niemcy proponują wiele miejsc stypendialnych i otwierają swoje uczelnie dla zagranicznych studentów, szczególnie w ramach umów dwustronnych i programów. Druga część spotkania miała charakter sprawdzianu praktycznej znajomości języka. Po zwięzłym omówieniu struktury egzaminu ustnego Goethe-Zertifikat A2 odbyła się symulacja tej części egzaminu. Wybrani uczniowie zmierzyli się z powodzeniem z formą i wymaganiami stawianymi kandydatom. Zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych i sprawność w komunikacji. Pozostali uczniowie pozostali w rolach słuchaczy i obserwatorów, co z pewnością jest również cennym doświadczeniem.

Chcemy wyrazić wdzięczność paniom Marcie Brzozowskiej-Spychale i Annie Zawadzie, które nauczają języka niemieckiego w IV LO, za odbyte spotkanie, za trud organizacyjny i życzliwą atmosferę.

Koordynator Centrum Egzaminacyjnego SJO PRZ:               mgr Małgorzata Kołodziej

Z-ca Koordynatora Centrum Egzaminacyjnego SJO PRZ:    mgr Blanka Rybak