Strona: Egzaminy Goethe / Centrum Języków Obcych

Egzaminy Goethe

2022-06-08

W Centrum Egzaminacyjnym Goethe-Institut przy Politechnice Rzeszowskiej odbyły się ostatnio dwie edycje  międzynarodowych egzaminów z języka niemieckiego.

W dniach 12 i 31 maja br. zaproponowaliśmy każdorazowo dwa poziomy, do egzaminów Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 oraz Goethe-Zertifikat A2: Fit in Deutsch przystąpiło łącznie 42 Kandydatów – uczennic i uczniów szkół podstawowych współpracujących od wielu lat z naszym Centrum Egzaminacyjnym.

Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w egzaminach, które potwierdzają umiejętności językowe w czytaniu, słuchaniu, pisaniu i mówieniu w obszarze tematyki bliskiej dzieciom i młodzieży. Zadania egzaminacyjne oparte na codziennych sytuacjach prowadzą do aktywności komunikacyjnej, zamierzeniem są odpowiednie reakcje językowe w piśmie i mowie.

Konkretny cel, jakim jest zdobycie certyfikatu o nieograniczonym okresie ważności sprzyja utrzymaniu motywacji do nauki języka niemieckiego. Młodzież ciekawie uzasadnia swoje zaangażowanie zapytana o to, dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego i zdawać certyfikaty językowe:

- chcę rozwijać swoje zainteresowania,

- zawsze chciałam znać języki obce,

- można podróżować oraz poznawać nowych ludzi,

- język niemiecki nie jest (na razie) trudny, a bardzo ładny,

- będziemy mogli porozumieć się z większą ilością osób, stajemy się mądrzejsi,

- certyfikat pomaga dostać się do wybranej szkoły, utwierdza nasze zdolności językowe,

- bardzo lubię uczyć się języków, daje mi to dużo radości i satysfakcji,

- język obcy podnosi również kwalifikacje, mogę być spokojniejsza o przyszłą pracę.

W roku 2022 mamy zaplanowanych 6 kilkudniowych edycji Goethe-Zertifikate na poziomach A1-C1, przeprowadzamy egzaminy dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Serdecznie zapraszamy!