Strona: Goethe Institut / Centrum Języków Obcych

Goethe Institut

2017-11-08

W dniach 25-26 października w Studium Języków Obcych, które jest licencjonowanym Centrum Egzaminacyjnym Instytutu Goethego, odbyła się kolejna sesja egzaminacyjna. Zmagania językowe trwały dwa dni i obejmowały test pisemny oraz ustny, sprawdzający umiejętności sprawnego komunikowania się w języku niemieckim.

Jako jedyny ośrodek na Podkarpaciu, SJO oferuje możliwość zdobycia certyfikatów Goethe-Institut na poziomach od  A1 do C1.

Wyniki tych egzaminów honorowane są nie tylko w Europie, mają również rangę egzaminów międzynarodowych o uznaniu światowym będąc synonimem jakości i prestiżu. Goethe-Institut posiada wieloletnie doświadczenie tworzenia, testowania i przeprowadzania egzaminów dbając o zapewnienie jakości i kształcenie egzaminatorów.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się Goethe-Zertifikat B2, który poświadcza umiejętności samodzielnego i poprawnego wypowiadania się i spontanicznego komunikowania w szerokim zakresie tematycznym. Poziom ten umożliwia podjęcie studiów na niemieckich uczelniach i wejście na niemiecki rynek pracy. Takie motywacje przedstawiają również uczestnicy egzaminu. Zdobycie potwierdzenia odpowiednich kwalifikacji językowych otwiera im dostęp do aktywności zawodowej na terenie niemieckojęzycznym  w obszarze medycyny, techniki i pedagogiki.

Certyfikaty pomagają znaleźć pracę w firmach i instytucjach międzynarodowych oraz u niemieckich partnerów.

Znajomość języka niemieckiego to również furtka do świata nauki. Podejmując edukację na uczelni wyższej w Niemczech niezbędny jest niemiecki. Wiele renomowanych uczelni wymaga, aby poza znajomością angielskiego mówić również w języku niemieckim. Także dołączając do zespołów badawczych z Niemiec należy liczyć się z koniecznością komunikacji w tym właśnie języku.

Wszystkich zainteresowanych zdobyciem certyfikatu potwierdzającego znajomość biegłości języka niemieckiego, prosimy o kontakt z koordynatorem egzaminów Goethe przy PRz, panią mgr Małgorzatą Kołodziej mkolodziej@prz.edu.pl, lub z-cą koordynatora panią mgr Blanką Rybak: blankar@prz.edu.pl