Strona: Konkurs wiedzy o Rzeszowie / Centrum Języków Obcych

Konkurs wiedzy o Rzeszowie

2018-05-28

24 maja w Studium Języków Obcych odbył się konkurs wiedzy o Rzeszowie w języku angielskim dla studentów Politechniki Rzeszowskiej. Uczestnicy odpowiadali na 30 pytań dotyczących naszego miasta, jego historii, geografii, ważnych postaci, jako ośrodka kulturalnego i edukacyjnego.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było posiadanie telefonu komórkowego wraz z dostępem do internetu gdyż ten odbywał się z wykorzystaniem platformy kahoot. Studenci z pełnym zaangażowaniem odpowiadali na pytania a, b, c, d lub prawda / fałsz. Program od razu podsumowywał każde pytanie ujawniając ile było poprawnych odpowiedzi, a ile błędnych. Po odpowiedzi na każde pytanie podawana była odpowiedź właściwa, co powodowało, że studenci nie tylko rywalizowali ze sobą ale także zdobywali cenną wiedzę o naszym mieście.

Najlepsi studenci uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami, które sponsorował Prezydent Miasta Rzeszowa i Wydawnictwo Pearson.

Zwycięzcą konkursu został Adrian Igielski student Finansów i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania.

Oto lista uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów:

1            Adrian Igielski

2            Łukasz Janiszewski

3            Natalia Marcini

4            Maciej Kubaka

5            Barbara Kasprza

6            Piotr Szewczyk

7            Marek Jakubowski

8            Mateusz Szwedo

9            Mateusz Guzek

10          Krzysztof Golec

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie.