Strona: POLITALKS - ZMIANA TERMINU I MIEJSCA! / Centrum Języków Obcych

POLITALKS - ZMIANA TERMINU I MIEJSCA!

2019-03-11
Szanowni Studenci,
z radością zawiadamiamy, iż 9.04.19 r. (wtorek) o godz. 10.30-12.00 w sali V-18 podczas  imprezy "Juwenaliowy Mix Wydarzeń" ruszamy z pierwszą edycją wystąpień publicznych, pt. PoliTALK, podczas której zaprezentują się utalentowani studenci Politechniki Rzeszowskiej wygłaszając krótkie, około pięciominutowe prezentacje w języku angielskim na temat wybrany przez siebie. Zachęcamy odważnych studentów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Prelegenci zaprezentują swoje przemowy na scenie przed gronem studentów oraz nauczycieli Politechniki Rzeszowskiej.
     Drogą głosowania jury wybierze 'The Speaker of The Year',
który otrzyma atrakcyjne nagrody.
Obowiązuje preselekcja, dlatego zainteresowanych prosimy o wysłanie skryptu swojej prezentacji zapisanej w formacie w MS Word do mgr Katarzyny Kurek na adres e-mailowy kkurek@prz.edu.pl do 20.03. Autorzy najciekawszych prezentacji zostaną powiadomieni o wystąpieniu drogą e-mailową. Ilość zgłoszeń ograniczona! Dokładny termin oraz miejsce wydarzenia zostanie podany w terminie późniejszym na stronie internetowej SJO. Autorzy powinni zastosować się do poniższych kryteriów:
1. W pliku MS Word powinien znaleźć się tytuł oraz skrypt prezentacji, ewentualne slajdy lub zdjęcia, podpis studenta oraz numer telefonu.
2. Prezentacja multimedialna powinna być przygotowana w MS Power Point, aczkolwiek użycie slajdów nie jest konieczne. Dopuszczalna jest prezentacja ustna z trzema zdjęciami odnoszącymi się do tematu lub bez nich.
3. Temat wystąpienia jest dowolny, aczkolwiek nie może być obraźliwy, wulgarny lub naruszać uczucia słuchaczy.
4. Wystąpienie powinno być ciekawe i mieć przesłanie, tak aby słuchacz miał swoje przemyślenia co do tematu oraz chciał usłyszeć prezentację po raz kolejny. Mile widziane poczucie humoru, osobiste historie wplecione w treść wystąpienia oraz użycie rekwizytów.
5. Język angielski użyty w prezentacji powinien być co najmniej na poziomie B2. Przy ocenianiu wystąpienia będą brane pod uwagę, m.in. wymowa, logika, spójność wypowiedzi, użyte słownictwo, poprawność gramatyczna oraz czy prezentacja została wygłoszona w sposób jasny i klarowny, czy pozytywnie oddziałuje na odbiorcę, czy jest ciekawa pod względem użytej techniki oraz czy wymagała większego nakładu pracy.
6. W prezentacji dopuszczalne jest użycie krótkiego filmiku, zaśpiewanie piosenki w języku angielskim lub zagranie na jakimś instrumencie, tak aby było to związane z tematem prezentacji.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w PoliTALK!