Strona: Politalks 2022 / Centrum Języków Obcych

Politalks 2022

2022-05-18

12 maja br. w sali V1 Politechniki Rzeszowskiej odbyła się druga edycja konkursu PoliTalks na najciekawsze wystąpienia w języku angielskim zorganizowana przez Sekcję Organizacyjną Centrum Języków Obcych przy pomocy Działu Współpracy Międzynarodowej. Do tej edycji zgłosiło się ośmiu prezenterów.

Lista zwycięzców:

I nagroda: Julia Baryła (Finanse i Rachunkowość) z tematem ‘Creativity - what does it really mean?’

II nagroda: Adam Słowikowski (Informatyka) ‘Ducks and the not-necessarily-so-positive impact they have on us’

III nagroda: Jakub Kamyk (Lotnictwo i kosmonautyka) ‘Death by powerpoint’

Nagroda publiczności: Krzysztof Szydłowski ‘Fun facts about alcohol’

Laureat pierwszej nagrody głównej wyłoniony przez głosowanie jury składającego się z lektorów CJO: Małgorzata Doroszkiewicz, Agnieszka Kozik, Tomasz Gajdek otrzymał tytuł The best speaker of the Year, zwolnienie z egzaminu kończącego lektorat, wstęp na egzamin TOEIC o wartości 250 zł, tablet, kamerkę internetową, słownik polsko-angielski oraz inne nagrody rzeczowe ufundowane przez, m.in. PZL Mielec oraz wydawnictwo Pearson.

Laureaci II i III nagrody otrzymali kamerkę internetową, słownik angielsko-polski oraz inne nagrody rzeczowe.

Laureat nagrody publiczności wyłoniony przez głosowanie publiczności zgromadzonej na sali przy użyciu MS Teams otrzymał słuchawki bezprzewodowe, kamerkę internetową, wstęp na egzamin TOEIC o wartości 250 zł, zestaw grillowy oraz inne nagrody rzeczowe.

O oprawę logistyczną i techniczną wydarzenia zadbał Mateusz Szal (lektor j. angielskiego w CJO) oraz Maciej Papciak (student III roku Informatyki), który poprowadził to spotkanie w języku angielskim.

Wydarzenie to spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród studentów występujących, społeczności zgromadzonej na widowni oraz lektorów języka angielskiego. Była to doskonała okazja poznać efekty pracy lektoratów oraz dowiedzieć się jakie talenty sceniczne i ekspresyjne posiadają studenci Politechniki Rzeszowskiej.

Bardzo dziękujemy tegorocznym sponsorom wydarzenia: Dział Współpracy Międzynarodowej, PZL Mielec, wydawnictwo Pearson za ufundowanie nagród, dzięki którym to wydarzenie nabrało należytej powagi.

Dziękujemy wszystkim prezenterom, publiczności oraz jury za zaangażowanie w to wydarzenie. Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję, kolejne zgłoszenia do konkursu i kolejne autorskie tematy.

Pomysłodawczynią wydarzenia jest Katarzyna Kurek (lektor j. angielskiego w CJO PRz).