Strona: PoliTalks 2023 / Centrum Języków Obcych

PoliTalks 2023

2023-06-06

Politalks – trzecia edycja konkursu z wystąpień publicznych

19 maja br. odbyła się trzecia edycja konkursu z wystąpień publicznych „Politalks”. W trakcie eventu zorganizowanego przez Sekcję Organizacyjną CJO studenci PRz mieli okazję wystąpić na dużej scenie i przedstawić (w języku angielskim) przygotowane przez siebie prezentacje, rywalizując jednocześnie o laur najlepszego mówcy oraz cenne nagrody.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ośmiu uczestników. Nagrodę główną otrzymał Jakub Kamyk, który wystąpił z tematem Happimess; drugą nagrodę otrzymał Simon Styś z prezentacją Stress - living with the devil. Nagroda za trzecie miejsce powędrowała do Jakuba Luly za prezentację How to make your body fit and healthy, natomiast nagrodę publiczności otrzymał Jakub Dudek, który wystąpił z prezentacją Rediscovering passions: the importance of hobbies.

Konkurs Politalks został zainspirowany znanymi na całym świecie konferencjami TED, podczas których prezentowane są krótkie wystąpienia, przedstawiające wartościowe idee i cenne konkluzje mające w zamierzeniu motywować do działania, wywoływać refleksje oraz skłaniać do przemyśleń. Pomysłodawczynią, inicjatorką i organizatorką imprezy odbywającej się corocznie od trzech lat jest mgr Katarzyna Kurek (lektor j. angielskiego w CJO), która również zachęciła i zaangażowała studentów do wzięcia udziału w imprezie.

Konkurs Politalks spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród jego uczestników, jak i społeczności zgromadzonej na widowni oraz lektorów języka angielskiego. Wydarzenie stanowiło również okazję do tego, aby poznać efekty nauki na lektoratach oraz aby dowiedzieć się jakie talenty sceniczne i ekspresyjne posiadają studenci Politechniki Rzeszowskiej.

Bardzo dziękujemy tegorocznym sponsorom wydarzenia: Działowi Współpracy Międzynarodowej oraz wydawnictwu Pearson. Dziękujemy również wszystkim prezenterom, publiczności oraz jury za zaangażowanie w to wydarzenie i czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję, kolejne zgłoszenia do konkursu i kolejne autorskie tematy w przyszłym roku.

Mateusz Szal