Strona: Spotkanie prof. A Kim z naszymi studentami / Centrum Języków Obcych

Spotkanie prof. A Kim z naszymi studentami

2021-11-10

W dniu 3 listopada 2021 r. na zajęciach z języka angielskiego w grupie mgr. Mateusza Fleszara gościła Angela Kim, profesor na Uniwersytetcie w Marywood w Pensylwanii (USA) gdzie pełni ona funkcję dyrektora uniwersyteckiego programu Master of Social Work. Prof. Angela Kim, która przebywa obecnie w Polsce jako stypendystka Programu Fulbrighta wygłosiła prezentację zatytułowaną „Closing Gaps in Educational Opportunity and Equality among Hispanic Students in the U.S.”. W trakcie prezentacji prof. A. Kim przestawiła wyniki swojego badania przeprowadzonego na Uniwersytecie w Marywood na grupie 25 studentów pochodzenia latynoskiego.

Przewodnim tematem badania były relacje społeczne młodzieży pochodzenia latynoamerykańskiego, ich brak integracji z resztą społeczeństwa a także to w jaki sposób przekłada się to na ich możliwości kształcenia się w USA. W prezentacji prof. A. Kim pojawiło się mnóstwo ciekawych przykładów i opinii studentów biorących udział w ww. badaniu, co z kolei zaowocowało bardzo ciekawą dyskusją i wymianą spostrzeżeń między naszą młodzieżą akademicką, a goszczącą na zajęciach stypendystkę z USA.